REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Nabídka zajímavých seminářů v CSI

V letošním roce pro všechny zájemce o sociální inovace chystáme zajímavé semináře, s jejichž tematickým zaměřením se můžete seznámit níže. Účast na seminářích je zdarma, občerstvení je zajištěno. O času konkrétních seminářů budete včas informováni v sekci AKTUALITY na našem webu nebo na FB stránce.

Témata připravovaných seminářů:

SOCIÁLNÍ INOVACE V PRAXI aneb PROJEKT LEPŠÍ MÍSTO - pan Jakub Obraz uvede zajímavý projekt, který napomáhá rychlejšímu a efektivnějšímu řešení problémů ve městě či obci. Vadí vám například rozbité lavičky ve vašem oblíbeném městském parku? Vyfoťte je a pošlete pomocí webové aplikace představitelům města.

Stručný obsah semináře: sociální inovace jako nástroj ke zlepšení kvality lidského života, seznámení s projektem Lepší místo, příklady z praxe, diskuze.

Předpokládaný termín konání: 9. červen 2014 - JIŽ PROBĚHLO!

PŘÍPRAVA PROJEKTŮ V SOCIÁLNÍ OBLASTI - seminář podává ucelené informace o přípravě projektů v sociální oblasti a prostřednictvím diskuse a následného poradenství hledá odpovědi na problémy v této oblasti.

Stručný obsah semináře: uvedení do grantové problematiky, základní kritéria sepsání úspěšné projektové žádosti, rozpočet projektu, logický rámec projektu, obecný přehled dotačních programů, příklady z praxe, diskuze, poradenství.

VKROČTE DO ZAMĚSTNÁNÍ PRAVOU NOHOU - seminář je určen pro širokou veřejnost, ale poslouží v prvé řadě uchazečům a zájemcům o zaměstnání a studentům.

Stručný obsah semináře: jak sepsat motivační dopis a životopis, jak co nejlépe zaujmout zaměstnavatele, nejčastější chyby při pohovorech, co má obsahovat správně napsaný pracovní inzerát, diskuze, poradenství.

INOVACE NA PRACOVIŠTI aneb EFEKTIVNÍ TÝMOVÁ SPOLUPRÁCE - účastníci semináře budou mít možnost poznat sami sebe, své silné stránky a možné oblasti svého rozvoje. Zjistí, jak reagují v krizových situacích, jak jsou vnímáni svým okolím a co je motivuje. Naučí se také zvládat své nedostatky, identifikovat nedostatky ostatních kolem sebe a volit potřebnou strategii k jejich odstranění. Poznáním potřeb a požadavků svých spolupracovníků a modifikací svého vlastního chování si účastníci zdokonalí své motivační schopnosti a umění vést. Odpoví si na otázku, proč jsou někteří lidé na jedné pracovní pozici úspěšní a druzí naopak.

Na semináři se budou řešit případové studie a cvičení. Účastníci tak získají praktické návody, které využijí ve své práci a při svém vlastním rozvoji. Seminář povede zkušená lektorka PhDr. Věra Štěpánová.

JAK ZALOŽIT SOCIÁLNÍ FIRMU – prostřednictvím semináře si ujasníte význam a místo sociálního podnikání v procesech vaší organizace. Pomůžeme vám lépe porozumět tvorbě podnikatelského plánu a jeho klíčových kapitol a dále se seznámíte s příklady sociálních firem z tuzemska i ze zahraničí. Neopomineme problémy a rizika spojené se sociálním podnikáním. Nezbytnou součástí semináře bude diskuze a poradenství v oblasti sociálního podnikání. JIŽ PROBĚHLO 18. 6. 2014.

INOVACE HEZKY ČESKY – pokud hoříte vynalézavostí, hlavou se vám honí samé dobré nápady nebo jste už začali s realizací nějakého inovativního projektu, je tento seminář určen přesně pro vás. Připravujeme pro vás setkání s panem Romanem Šisrem, ředitelem o. p. s. Česká inovace, která inspiruje lidi a firmy ke kreativitě, prosazování nových nápadů a vzájemné podpoře. Česká inovace svými projekty přesvědčuje o tom, že inovace nejsou jen výsadou velkých firem s výzkumným a vývojovým zázemím, nýbrž neomezenou příležitostí uplatnit tvořivost a zajímavé nápady i pro malé firmy, projekty, pro jednotlivce. Součástí semináře bude prezentace výjimečné celostátní soutěže Festivalu České inovace. PROBĚHNE V ŘÍJNU 2014.

TRANSFORMACE NNO A NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK - novým občanským zákoníkem, který vešel v platnost od 1. 1. 2014, končí porevoluční úprava legislativy pro neziskový sektor. Většina nestátních neziskových organizací se dříve či později bude muset s novou legislativou seznámit a zareagovat na ni. Lektoři kurzu JUDr. Deverová a Ing. Pajas jsou renomovaní odborníci v oblasti právního poradenství pro neziskový sektor, kteří se přímo podíleli na samotném vytvoření nového občanského zákoníku. Neziskové organizace na Šumpersku, ale i dalších okolních regionech, mají jedinečnou možnost získat informace, které jim umožní provést správnou transformaci tak, jak je pro daný subjekt nejlepší. JIŽ PROBĚHLO: 20. - 22. červen 2014

V případě Vašeho zájmu o některý ze seminářů se nám určitě ozvěte! Stejně tak, pokud Vás zajímají další témata z oblastí sociálních inovací, která jste zde nenašli, kontaktujte nás.

Kontakt: Eva Johnová, email: eva.johnova@cpkp.cz, tel.: 774 629 044

Vloženo: 21.06.2014

Zpět na seznam novinek

2014 © CSI