REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Stáže ve firmách jako nový nástroj aktivní politiky zaměstnanosti

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo novelu zákona o zaměstnanosti a Fond dalšího vzdělávání je v této novele zakotven.

Inovativní projekt Fondu dalšího vzdělávání (dále jen FDV) „Stáže ve firmách - vzdělávání praxí“ poskytl občanům České republiky jedinečnou příležitost rozšířit si své teoretické znalosti ve svém oboru na praktické stáži a zvýšit si tak konkurenceschopnost na trhu práce. Během dvou let proběhlo celkem 6 244 stáží, přičemž 20 procent stážistů získalo u poskytovatele po stáži řádné zaměstnání a dalším 20 procentům stážistů bylo nabídnuto další pracovní uplatnění (např. jako OSVČ).

Projekt Stáží ve firmách má za sebou roky realizace a je co upravovat. Pozornost směřovala na přítomnost mentora, kterou fond dalšího vzdělávání považuje FDV za klíčový faktor a benefit pro uchazeče o stáž. Mentor totiž předává stážistovi potřebné znalosti a zkušenosti. Nově bude zavedena povinnost vést, kromě deníků stážisty sledujících jeho docházku, také podobný deník mentora. Udržitelnost projektu i po pět let po jeho ukončení je zajištěna prostřednictvím dvou výstupů projektu - Katalogu šablon a Online databáze poskytovatelů stáží.

Máte-li zájem o stáž či nabídnout pracovní pozici mentora, zaregistrujte se zde http:/www.narodnikatalogstazi.cz/.

Bližší informace najdete zde.

Vloženo: 13.07.2015

Zpět na seznam novinek

Všechny články

Zde Vám přinášíme novou formu newsletteru Centra sociálních inovací. Články jsou rozdělené do 4 kategorií - naše aktivity, naši podnikatelé, aktuální výzvy a sociální inovace.
2014 © CSI