REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Účastníci projektu sklízí první úspěchy své práce

Projekt „Podnikatelsko-zaměstnanecká centra – Šance pro Moravskoslezský kraj“ podpořený s Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, se přehoupl do své závěrečné fáze. Projekt zaměřený na aplikaci metody v Moravskoslezském kraji má za sebou přípravnou a vzdělávací fázi a v současné době se snaží účastníci projektu rozvíjet své projektem nastavené podnikatelské plány v reálném tržním prostředí.

Do projektu vstoupilo celkem 24 nezaměstnaných evidovaných na Úřadu práce v Novém Jičíně, přičemž 19 z nich úspěšně absolvovalo rekvalifikační kurz Základy podnikání. Základní cílem projektu bylo pomoci těmto lidem řešit svoji situaci a pomoci se jim uplatnit na trhu práce. Úspěšnost projektu jednoznačně dokazuje, že všech 19 úspěšných absolventů kurzu již nejsou evidovaní na ÚP a podařilo se je etablovat na trh práce. Pět z nich získalo podporu v rámci podnikatelsko-zaměstnaneckého družstva s názvem BEC družstvo - Business and Employment Co-operative, kdy jako zaměstnanci družstva se snaží rozvíjet své podnikatelské plány a vytvořit si tak půdy pro osamostatnění se v budoucnu jako OSVČ. Dalších šest účastníků projektu již mělo své podnikání natolik dobře připravené, že si rovnou založili živnostenský list a fungují jako OSVČ (4), registrovaný umělec (1) nebo soukromý zemědělec (1). Zbylých osm účastníků nemělo své podnikání dostatečně připravené, proto jsme hledali jiné vhodné formy jejich uplatnění na trhu práce. Všechny tyto osoby jsou nyní v zaměstnaneckém poměru v jejich regionu, jedna osoba odešla pracovat do Švédska.

Několik z těchto účastníků již zaznamenalo úspěchy ve své činnosti. Asi za největší úspěch jedné z účastnic projektu bylo vítězství Ivany Vajdové v soutěži Rozjezdy roku, kdy její projekt „Vesnička skřítků“ vyhrál jako nejlepší projekt začínajícího podnikatele v Moravskoslezském kraji.Velmi zajímavá je i činnost účastnice, která se živí jako malířka letadel a dokázala již své obrazy prodat do Holandska, Ruska a jiný Evropských zemí.Všichni naši úspěšní začínající podnikatelé jsou prezentováni na webu BEC družstva, kde jsme vytvořili jejich mozaiku a je možné se zde s jejich příběhy seznámit.

Autor: Zdeněk Zívala

Vloženo: 14.08.2015

Zpět na seznam novinek

Všechny články

Zde Vám přinášíme novou formu newsletteru Centra sociálních inovací. Články jsou rozdělené do 4 kategorií - naše aktivity, naši podnikatelé, aktuální výzvy a sociální inovace.
2014 © CSI