REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Vzdělávací kurz Sociální inovace v praxi

Ačkoliv se městem začala šířit pravá předvánoční nákupní horečka, přesto si skupina lidí našla čas a účastnila se dvoudenního vzdělávacího kurzu Sociální inovace v praxi. Kurz se konal ve dnech 5. a 6. prosince 2013 v prostorách Centra sociálně orientovaných inovací na ul. Sládkova 66 v Šumperku, za účasti mezinárodních partnerů ze Španělska, Portugalska, Rakouska a Skotska. Účastníci byli tvořeni z řad zástupců neziskových organizací, představitelů veřejné správy, místních akčních skupin, zájemců o zaměstnání a všech, kteří se zajímají o sociálně orientované inovace. Během dvou dní se stihlo odprezentovat množství zajímavých projektů a témat zaměřených na sociálně orientované inovace, ke společné diskusi pak posloužily mnohé příklady dobré praxe a metody práce používané v zahraničí. Jak účastníci ze zahraničí, tak i našinci ocenili možnost osobně si popovídat v přestávkách při občerstvení, kde bylo možno navázat osobnější vztahy nebo prohloubit vzájemnou spolupráci.

Během prezentací začalo být více než zřejmé, že úspěšný projekt inovace primárně začíná v srdcích lidí, kteří vidí potřebu změny či zlepšení určité oblasti ve společnosti, ať už se jedná o sociální, technickou nebo jinou inovaci. Bylo velmi povzbuzující vidět, jak se z několika „nadšenců“ postupem času stávají odborníci a z jednoduché činnosti prováděné srdcem rozvine smysluplná práce, která se košatí jako mohutný strom. Tak jsme se například dozvěděli, jak lze levně a efektivně ve spolupráci s mnoha firmami a institucemi vyrobit automobil na elektropohon, jak zefektivnit pomoc lidem postiženým rakovinou nebo jak úspěšně rozvíjet zaměstnanost v zapadlých venkovských oblastech.

Témat k zamyšlení bylo opravdu mnoho a jsme přesvědčeni, že každý účastník si odnesl nejen dojmy z úspěšných projektů a nadšených lidí, ale možná mu kurz umožnil další uzrávání jeho vlastních nápadů.

Vloženo: 06.12.2013

Zpět na seznam novinek

2014 © CSI