REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Ekorrepara

Název inovace

  • Ekorrepara-opravy vyřazených spotřebičů

Místo realizace

  • Bilbao, provincie Bizkaia, Španělsko (Baskitsko)

Jméno a krátký popis realizátora

  • Ekorrepara je součástí sítě sociálních družstev Koopera zaměřené na recyklaci odpadů a projekty na ochranu životního prostředí.

Klíčová slova

  • recyklace, odpad, opravy

Období realizace

  • zahájení v roce 2007, realizován doposud

Stručná anotace projektu

Ekorrepara je družstvo fungující pod sdružením sociálních družstev Koopera.

Hlavním cílem Koopery je pracovní integrace a boj proti sociálnímu vyloučení prostřednictvím činností zaměřených na ochranu životního prostředí.

Ekorrepara vznikla „pod křídly“ sítě Koopery v roce 2007 za účelem rozvoje podnikání v oblasti opravy vyřazených elektrospotřebičů.

Činnost Ekorrepary doplňuje systém odpadového hospodářství sdružení sociálních družstev Koopera. Smyslem je znovuvyužití starších vyřazených spotřebičů, které po opravě nabízejí za velmi přijatelné ceny.

Před založením této služby byly tyto spotřebiče automaticky recyklovány. Ekorrepara spotřebiče opravuje a nabízí lidem, kteří si nemohou dovolit pořízení nového elektrospotřebiče.

Dílna funguje jako sociální družstvo, 50 % zaměstnanců (2 osoby) pracuje na chráněných místech se státní podporou. Elektrospotřebiče svážejí z regionu Bizkaia.

Datum vytvoření případové studie

23.7.2013


Ekorrepara
Smyslem této inovace je znovuvyužití starších vyřazených spotřebičů, které po opravě nabízejí za velmi přijatelné ceny. Před založením této služby byly tyto spotřebiče automaticky recyklovány. Ekorrepara spotřebiče opravuje a nabízí lidem, kteří si nemohou dovolit pořízení nového elektrospotřebiče. Bilbao, provincie Bizkaia, Španělsko (Baskitsko) .
2014 © CSI