REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Ice Store

Název inovace
ICE
STORE (obchod)

Místo realizace
Edinburgh, Skotsko, Velká Británie

Klíčová slova
zaměstnávání mladých, sociální podnikání, kreativita, profesní vzdělávání

Jméno a krátký popis realizátora
ICE Store je sociální podnik sídlící v Edinburghu, který pomáhá kreativním jednotlivcům a mladým lidem k naplnění jejich potenciálu. Obchod je umístěn v St. James Centre (nákupní centrum ve středu Edinburghu v blízkosti hlavního nádraží a hlavní nákupní zóny ve městě), a založili jej Joe Trodden, který je v pozadí myšlenky s řešením zaměstnanosti mladých, a Roger Horam, zkušený manažer projektu, pracující s kreativními oblastmi ve třetím sektoru.

Název podniku vychází ze tří slov:

I: Inspiring – Inspirace Edinburghskou značkou;

C: Creative – Kreativní

E: Enterprise, Employment, Enterpreneurship = podnik, zaměstnanost, podnikání

Období realizace
zahájení v roce 2012 - funguj doposud

Stručná anotace
ICE Store provozuje inovativní vzdělávací program pro osoby ve věku 16-24 let, kteří se učí pracovat v obchodě. Hlavní rozdíl oproti tradičním vzdělávacím programům je, že trénink probíhá v opravdovém obchodě, takže účastníci kurzu mohou okamžitě převést teorii, kterou se v kurzu naučili, do praxe. Kontakty se zaměstnavateli znamenají, že existují různé pracovní příležitosti, takže mladí lidé mohou získat jedinou věc, kterou opravdu při hledání zaměstnání potřebují, a to zkušenosti.

V obchodě jsou prodávány výhradně výrobky produkované ve Skotsku, které jsou vyrobeny kreativními mladými lidmi z různých oborů (umělci, designéři a řemeslníci) – jedná se především o kreativní a řemeslnou výrobu
. Těmto mladým kreativcům - dodavatelům tak současně realizace projektu umožňuje dostat svoje produkty k zákazníkům.

Veškeré prostředky, které zákazníci v obchodě utratí, zůstávají ve prospěch skotské ekonomiky. A´t již jsou využity ve prospěch mladých skotských kreativců, kteří prostřednictvím obchodu prodávají svoje výrobky nebo je zisk reinvestován.


Ice Store
Sociální podnik, který pomáhá kreativním jednotlivcům a mladým lidem k naplnění jejich potenciálu. Provozují obchod, ve kterém jsou prodávány výhradně výrobky ze Skotska, které jsou vyrobeny kreativními mladými lidmi z různých oborů.
2014 © CSI