REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Melting Post

Název inovace
The Melting Pot (místo, kde se střetávají a mísí různé kultury apod. – doslovný překlad tavící kotlík)

Místo realizace
Edinburgh, Skotsko, Velká Británie

Klíčová slova
  • sociální inovace, co-working, spolupráce, komunita, sociální podnikání
Jméno a krátký popis realizátora
The Melting Pot je skotské centrum pro sociální inovace, které nabízí prostor pro spolupráci mezi organizacemi, jejichž cílem je pozitivně působit na dosažení sociálních změn společnosti, stimulovat a podporovat sociální inovace. Právní forma organizace je neziskové sociální družstvo, svého druhu jediné ve Skotsku.

Organizace nabízí co-workingové prostory přímo v centru Edinburghu, ve kterých jsou k dispozici jednací sály, místa pro schůzky s klienty apod. V rámci své činnosti organizace vyhledává zajímavé lidi, kteří umí zajímavé věci s cílem udělat svět lepším a snaží se jim pomáhat při realizaci jejich plánů.


Období realizace projektu
Zahájení v roce 2007, existuje doposud

Stručná anotace inovace

The Melting Pot je skotské centrum / inkubátor pro sociální inovace, které nabízí prostor pro spolupráci mezi organizacemi, jejichž cílem je pozitivně působit na dosažení sociálních změn společnosti, stimulovat a podporovat sociální inovace.

Organizace nabízí co-workingové prostory přímo v centru Edinburghu, ve kterých jsou k dispozici jednací sály, místa pro schůzky s klienty apod.

Dále organizace začala pořádat cenu Social Innovation Incubator Award. Pro více než 10 oceněných a vybraných sociálních inovátorů nabízí Social Innovation Incubator Award zdarma příležitost v rozvoji jejich organizace díky zrychlenému ročnímu programu a dalším podpůrným službám po dobu 12-ti měsíců. V současnosti tyto služby zahrnují (do budoucna budou poskytované služby ještě rozšířeny):

· k dispozici pracovní prostor v The Melting Pot pro jednu organizaci, s flexibilním managementem a více než 50 hodinami na měsíc;
· přístup do zasedací místnosti;
· výběr ze specializovaných podpůrných služeb včetně:

o ITC a každodenní náklady na tisk

o registrace adresy podniku

o sdílený skladový prostor

o přístup k IT technice

Datum vytvoření dokumentu – případové studie
23.9.2013


Melting Post
Skotské centrum pro sociální inovace, které nabízí prostor pro spolupráci mezi organizacemi, jejichž cílem je pozitivně působit na dosažení sociálních změn společnosti, stimulovat a podporovat sociální inovace.
2014 © CSI