REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Pormu - Oprav si sám své auto

Název inovace

Oprav si sám své auto

Klíčová slova

  • autoservis, chráněná místa, rómové, franchising, dílenský box, automechanik

Místo realizace inovace

  • Baskitsko, Španělsko


Jméno a krátký popis realizátora

Pormu je sociální družstvo, které bylo založeno na principu franchisingu s ostatními partnery. Jeho členy se mohou stát zaměstnanci, přijímaní na chráněná pracovní místa a zástupci organizace, jejíž činností je podpora kultury romských obyvatel a jejich začleňování do společnosti a pracovního trhu.

Společnost má 5 chráněných pracovních míst, na kterých zaměstnává mechaniky, sociálního pracovníka, technika a administrativní pracovnici, z řad obyvatel romské národnosti nebo lidí, žijících v podmínkách sociálního vyloučení. Při zaměstnávání spolupracuje s úřadem práce a dalšími sociálními úřady.

Období realizace inovace

  • existuje doposud

Stručná anotace inovace

Náplní projektu je autodílna, kde si majitelé osobních automobilů pronajímají dílenský box s veškerým nářadím pro údržbu a lehčí opravy svých aut a díky asistenci mechaniků - zaměstnanců - si sami provádějí nutné opravy. V dílně také mohou zakoupit veškeré nové součástky. Zájemci si platí čas pronájmu boxu a cenu součástek, případně olejů a maziv. Nebezpečné odpady, vznikající při opravách vozů jsou zde zpracovány k recyklaci. Zaměstnanci - mechanici - se za pomoci technika, který v dílně také působí, učí provádět veškerou údržbu i jednodušší opravy osobních aut.

Každý den pracují v podniku 4 osoby - 2x mechanici (střídají se na ranní a odpolední směně), 1 sociální pracovník, který je nápomocen při potížích zaměstnanců v pracovním procesu a 1 technik, poskytující technickou pomoc a jedna administrativní pracovnice.

Mechanici, kteří podporují odbornou pomoc klientů opravují své auto jsou osoby podpořené v rámci chráněných pracovních míst. Učí se tak svou profesy praxí.

Datum vytvoření případové studie

30.7.2013

Pormu - Oprav si sám své auto
Náplní projektu je autodílna, kde si majitelé osobních automobilů pronajímají dílenský box s veškerým nářadím pro údržbu a lehčí opravy svých aut a díky asistenci mechaniků - zaměstnanců - si sami provádějí nutné opravy.
2014 © CSI